Sporcu Fıtığı

Sporcularda Kasık Fıtığı

Sporcularda kasık fıtığı problemleri oldukça sıklıkla görülmektedir. En sık görülen point herninin(nokta fıtığı) belirtisi ağrıdır. Bu tarz kasık ağrısı ani depar atan veya yüksek karın basıncı yaratan branşlarda görülür. Özellikle atletlerde, futbolcularda, basketbolcularda ve halter yapanlarda daha sık görülür. Karın kaslarının zorlanması sonucu zayıflama ve yırtılmalara bağlıdır. Sporcunun performansını ve spor yapmasını engelleyecek boyutlara ulaşabilir. Sporcuda kasık ağrılarının yaklaşık üçte birinden kasık fıtıkları sorumludur. Sporcularda kasık ağrısında öncelikle istirahat ve ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Laparoskopik kasık fıtığı ameliyatından sonra spor yaşamına 4-6 haftada dönülür.

Sporcu Fıtığı Ameliyatı
Yardımcı olmamızı ister misiniz?

Fıtık ameliyatı hakkında öğrenmek istediğiniz fiyat ve ameliyat öncesi sonrası bilgiler ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Merhabalar, 5 yıl önce apandisit ve bağırsak ameliyatı geçirdim. Ameliyat sonucunda karın bölgemde fıtık meydana geldi. Fakat 2 hafta önce safra kesesi ameliyatı için hastaneye gittiğimde Opr. Dr. Mehmet Mustafa Altıntaş benimle ilgilendi. Mehmet Bey yapılan tetkikler sonucunda safra kesesi ameliyatında fıtığı da halletmemiz gerektiğini söyledi. Operasyon çok başarılı geçti ve fıtığımdan kurtularak yaşam kalitem yükseldi.

profile-image
H.Gür

Sağlığınız için doğru teşhis önemlidir! Fıtık ile ilgili sorularınız için iletişime geçiniz.